Etude House: Etude Moistfull Collagen Cream Set

Kolajen ile ilgili önemli bilgileri öğrendikten sonra (buraya tıklayarak erişebilirsiniz) kendime hemen bir kolajen takviyesi yapma korkusu sardı beni.
Benim aşırı olgun (!) görüntümü saymazsak ailecek genç gösterdiğimizi düşünüyorum 😀 Fakat göz hatlarımız anında çöküyor. Benim de nemlendiriciye ihtiyacım vardı ve bloggerlar tavsiye ettiği, fiyat olarak da şu anda kampanyada olduğu için Etude House Moistfull Collagen Cream Set (Etude House Nemlendirici Kolajen Krem Seti)’i tercih ettim. Gözle bir alakası yok ama olsun. Kolajen korkumu bastırmaya yetiyor ^^

Çocukluğumdan beri süregelen göz altı morluklarımı yok etmek için krem almayı düşünüyorum ancak seneye. Hem maddi, hem yaş açısından ve hem de düzenli uyku uyuyup bunu kullanmayı hak ettiğimde.

Markalar, aynı ürün için seriler oluşturmuşlar. Mesela kolejen içerikli seride nemlendirici ve toniğinden tutun BB kremine kadar her şey yer alıyor. Aynı ürünlerin yeşil çaylı, himalayaların tepesinden gelen deniz tuzlu (!) ürünleri vs de mevcut. Fiyatlar da ona göre oluyor tabii. Bu ürünü tercih etmemdeki bir diğer sebep ise boyutu ve fiyatı oldu. Kremin tam boyu, bu set fiyatıyla aynı gibi.

Etude House Kolajen serisine bir göz atmak isterseniz;

– BB Krem
– Balm
– essence-in pact (Face Powder Pact)
– essence-in primer
– essence-in base
– first essence
– facial freshener
– emulsion
– krem
– zenginşetirilmiş krem
– firming göz kremi
– facial mist

Kreme gelirsek;

Setimizin içeriği krem ve essence’den oluşuyor. Ki bu da basamaklı cilt bakım rutinimizin son kısmında yer alıyor (Cilt bakımı rutini için buraya tıklayabilirsiniz).
Aslında şu yaşlılık meselesi bu kreme olan ihtiyacımın önem sırasında son demlerde yer alıyor. Her daim yağlı ve pis (:D) ama yumuşacık olan cildim, yaşın ilerlemesiyle mi, maruz kaldığım onca dış etkenle mi bir kurudu bir kurudu ki anlatamam. 1,5-2 senedir “kuruluktan dolayı rahatsız olmak” nasıl bir duyguymuş onu yaşıyorum. Bu konuda mutlu mu olsam üzülsem mi bilemedim.
Bu kremin yaşıma uygun olup olmadığına da yine kullanan bloggerların yaşlarına bakarak karar verdim. 22 yaşındayım (23 olacağım) ve bu ürünü kullanan bloggerların yaş aralığı da genelde 21-29 arası. Aslında daha yaşlı bir blogger’a da henüz rastlamadığımı söylemeden edemeyeceğim. Velhasıl, yanlış yapıyorsak topluca yanlış yapıyoruz demektir.

Gelelim ürünün tanıtımına;

Ürünün tanıtımı ve set içeriği:
Etude Moistfull Collagen Cream Set’in içeriğinde bulunanlar:
Moistfull Collagen Cream 60ml
Moistfull Collagen First Essence 20ml

Tanıtımı: Nemlendirici Kolajen Krem baobab ve konsantre edilmiş kolajen özünden oluşur. Cildinizi kuruluk ve dayanıklılık kaybetmekten korumak için iki katı nem ve kolajen dağılımı sağlar.
CIMG5009

Kullanımı: Cildinizi temizleyin. Arzuya göre peeling yapın. Tonik ile silin. Arzuya göre maske kullanabilirsiniz. Bunların ardından sette bulunan Moistfull Collagen First Essence’i yüzünüze sürün ve parmaklarınızla hafif hafif masaj yapar gibi vurarak (gerçekten vurmayın :D) yedirin ve bitirin.
Sonra sette bulunan kremimizi, Moistfull Collagen Cream’i sürün ve yine yüzünüze hafif vuruşlarla bitirin.
CIMG5014
Ürünün kutusunun bir yüzünde Korece, diğer yüzünde İngilizce olarak açıklamalar verilmiş.
Üründe 4 maddenin olmadığını da yine kutusundan öğrendim; Paraben, Benzophenone, Mineral Yağlar, Pudra.
Alkol olup olmadığını merak edenleriniz için: Steril alkol var.
Not: Alkol çeşitlerinden birinin kullanımı abdeste zarar vermiyor diye biliyorum. Steril ya da etil alkol olması lazım. Bir bilgisi olan yorum kısmında bizimle paylaşabilirse sevinirim^^
First Essence’in içeriğinde ise direkt alkol bulunuyor.

first essence

Essence ne ola ki? diye merak ettiğinizi biliyorum. Ürünün içinde bulunan “First essence” yani öncelikle kullanılması gereken. Bunun “daha” öncesi de var… 😦 Her neyse, essence’imiz, resimde göründüğü gibi sıvı bir yapıda. Sudan biraz daha kıvamlıca. Sürer sürmez uçup gittiğinden parmağınıza ufak ufak alıp yedirerek yüzünüze sürmenizi tavsiye ederim. resimde görünen miktarın biraz fazlasını tüm yüzüme kullanıyorum. Fakat bu benim pintiliğim. Zira az var. Tüm yüzüme sürüyor muyum? evet. Ama yeterli olduğunu sanmıyorum. O kadar önemsediğim de söylenemez. Fakat sürünce ferahlattığından ve ürünü doğru şekilde kullanmak istediğimden sürmediğim zamanlar az oluyor.
CIMG5017
Büyüklerin evlerine gittiğimizde yıllardır ihtiyaç anında kullanılmak için el büyüklüğünde bekleyen alışkın olduğum nemlendirici kremlerin aksine kremimizin kabı oldukça küçük ve şirin.
Bu krem de yine sürünce kısa bir süre sonra uçuyor ve geriye ferah, nemli bir cilt bırakıyor.
Bu seti kullandıktan sonra “nemlendirme” ile “yağlandırma” arasındaki farkı net bir şekilde görerek anladığımı söyleyebilirim. Bizdeki “cildim yağlı ama krem kullanabilir miyim?” korkusu kullandığımız kremlerin “yağlandırıcı” özelliğinden geliyor ne yazık ki.
Size diğer kremler ile arasındaki farkı söylemem gerekirse;
normal zeytinyağlı bir kremi ele alalım diyelim: sürdükten bir müddet sonra oluşan his, sabah kalktığımda burnumda oluşan yağlanmaya yakın sayılır.
Bu krem ve esansı sürdüğümde oluşan his: Yüzümü yeni yıkamışım da yüzümde su damlacıkları kalmış ya da buhardan yeni çıkmışım gibi. O anlık hissi uzun süre sağlıyor bu krem. Yüzüm ve elimde yanma hissi oluşturduğu için çok fazla krem kullanma teşebbüsüm de olmamıştır, o yüzden bildiğiniz tüm nemlendiricileri unutum desem sağlıklı olur mu bilemiyorum.

kolajen krem Kremin yapısı da oldukça hafif. Yüze kolay sürülüp eşit bir şekilde dağılıyor ve hemen uçuyor. Cildiniz nemli kalıyor.
Benim için en önemli özelliği ise, uyguladıktan sonra yüzümü yakmaması oldu. Ne kullansam yüzümde yanma hissi oluşuyor çünkü.

Bu kremi kışın kullanır mıydım? Kışın zor şartlarında (sabah hava aydınlanmadan çık, akşam bazen yatsı ezanında geri dön, iki kıtayı atla, 3 vesait değiştir, rüzgar ve soğuğu ye…) bana daha korumalı, daha yoğun nemlendiricili bir şey lazım olur diye düşünüyorum. Çünkü krem çok hafif. O yüzden tek başına kullanacaksam (BB krem sürmek istemezsem) yerine başka bir şey bulmayı denerdim sanırım.
Bu sene ilk defa sınıfa gittiğimde “krem verin bana! krem!” deneyimi yaşadığım için gelecek kıştan korkuyorum (bkz, yağ tabakasından dolayı kışın çatlatıcı/kızartıcı etkilerini hiç hissetmemiş olan ergen insan).
Ama bu kadar para verdim, bitene kadar bunu kullanacağım inşallah^^
Yanılmıyorsam 1 ay kadar oldu kullanalı, fakat neredeyse her gün sürdüğüm halde kremde çok bir azalma olduğunu söyleyemeyeceğim.

Kokusu… ben koku sevmiyorum işin açıkçası. Sevmemekten öte beni rahatsız ediyor. Elbette ki bunun da bir kokusu var. Geneli düşünerek sevileceğini düşünüyorum. Benim için iyi yanı, çok yoğun bir kokusunun olmaması. Sürdükten bir müddet sonra da koku dağılıp yok oluyor zaten.

Aşırı kuru ciltler için bu setin tek başına kullanımını önermem. Fakat bu iki ürün, nemlendirme basamağının sadece son iki sırasında yer alıyor. Diğer basamaklar da tamamlanırsa kuru ciltler tam anlamıyla faydalanabilir mi, yoksa daha yoğun içerikli bir nemlendirici mi kullanmaları gerekir emin değilim.

Kendi uygulamam: Gece ve gündüz, yüzümü temizledikten sonra önce esansı, ardından da kremi masaj yaparak, hafif hafif parmak darbeleriyle sürüp yediriyorum. Üzerine CC kremi ve ihtiyaç duyarsam BB kremimi sürüyorum. Bu nemlendiriciyi kullandığımdan beri CC kremim daha doğal durmaya ve gerçekten ışıldayıp sağlıklı bir cilt görünümü vermeye başladı. Bunda yazın etkisi de var tabii.

Sevdiğim: Kolay uygulaması, yedirmek için çok uğraşmamam ve uçuculuğu. Ardından bıraktığı nemli, ıslak his.

Sevmediğim: Henüz yok.

Bir daha alır mıyım?: Etude House markasını pek sevmiyorum. Bloglarda çokça kullanıldığını gördüğüm ve fiyatından dolayı aldım. Bitince başka markaları da denemek istediğim için alacağımı sanmıyorum.

Reklamlar

Etude House: Etude Moistfull Collagen Cream Set” üzerine 8 yorum

 1. Burcu dedi ki:

  Bilgiler için çok çok teşekkürler 🙂 bu ikiliyi bende yeni kullanmaya başladım çok güzeller kokusuda rahatsız edici değill benim hoşuma bile gitti 🙂

 2. görkem dedi ki:

  cc krem olarak ne kullanıyorsun cnm
  bende bu ürünü sipariş vermeyi düşünüyordum yaşım 22 olduğundan kolejenden biraz çekiniyordum açıkcası ama bir denemeye karar verdim yorumların sayesinde, teşekkürler =)

 3. Zehra Hifa dedi ki:

  Ben kokusunu çok sevdim ki ^^ Maske yaptıktan sonra bu kremi sürünce yüzüm mükemmel oluyor, kendimi prenses gibi hissediyorum 🙂 ve bende bb kremin artık daha doğal durduğunu düşünüyorum.

 4. meryem dedi ki:

  arkadaşlar cildim ne kuru ne yağlı normal bir cildim var,kore seyahatimde özenip almış bulundumessence ,emulsion,facial freshener ,cream.sizce ne yapmalıyım?sadece kuru ciltler mi kullanmalı yüzüm sivilce dolsun istemiyorum…

  • shoujokuin dedi ki:

   merhaba^^
   yüzünüzü temizlediğiniz sürece (tonik, temizleme köpüğü vs) üzerinde aksi bir ifade yazmıyorsa hepsini de kullanabilirsiniz. aslında blogda bulunan cilt bakımı yazısını okursanız daha iyi olur diye düşünüyorum^^

 5. Aslıhan yeni dedi ki:

  Merhaba biri beni duyabilir mi bilemiyorum.isteğim moistfull kollajen kremini almak.bilgilerimi veriyorum lütfen bana biri ulaşabilirmi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s