Tiara: Multi Premium Yüksek Kaliteli BB Krem ve maskeleri

Bu yazımda Tiara BB krem ve kağıt yüz maskelerinden bahsedeceğim^^

Tiara BB krem benim ilk kullandığım “gerçek” BB kremdir.
Yılbaşında İstanbul’da bir hediye fuarı düzenlenmişti. Kore’li bir şirketin k-pop ürünleri de getireceği söylenmişti. Arkadaşımla gidip bakalım dedik ama ilk gidişim biraz hayal kırıklığı oldu. Ürünleri satmıyorlardı, 100 lira üstü alışveriş yapana hediye ediyorlardı. Ama olsun, kpop ürünü satın alamasak da başka bir şeye vesile oldu. Tiara BB krem ile tanıştım. iki gün içinde sanırım 15 tane aldık arkadaşla birlikte. Daha önce Garnier’ı aldım bıraktım, Maybeline aldım onu kullanıyordum. Ama kapatıcılığından BB kremin bu olmadığını biliyordum. Tiara’yı elime sürer sürmez “alıyorum!” dedim. Bu arada demesem olmaz 😀 BB kremin ne olduğunu bilmesem de çok şükür internet var, resimler var, karşılaştırma yapabiliyorum. Lütfen BB kreme benzemeyen şeylere BB krem demeylim. Çok hassasım bu konuda xD
Tiara’ya verdiğim paraya zerre acımıyorum ama Garnier’a verdiğim 14 liraya hala daha içim acıyor. 2 hafta falan zor kullandım. Ve bıraktım.
Tiara Multi Premium Yüksek Kaliteli BB kremimiz ve maskeler hakkındaki yorumlarıma gelirsek;


Fuarda Tiara’nın sahibi Lucy Hanım ile de tanıştık. BB krem hakkında biraz bilgi aldım. Dil sorunumuz olduğu için çok konuşamadık. Ama gittiğimiz ilk gün orada bir bay görevli idi. Söylediklerini aktarayım, ürünlerimizi her yerde satmıyoruz, lüks güzellik merkezlerine gönderiyoruz dedi. Biraz şuurlu olsaydım başka sorular da sorardım ama ne yazık ki aklım başıma eve gittikten sonra geldi 😦
Bir de bize Hydro Gel Mask seti satmaya çalıştı 😀 Arkadaşım hemen kandı ama engelledim. İyi ki de yapmışım. Arkadaşımın cildi çok güzeldi (o zamanlar, şu anda bir sürü sivilce çıktı stresten dolayı :(( ) benim de maske kullanamadığım ortaya çıktı (daha ucuz olan kağıt yüz maskeleri yanında hediye olarak veriliyor fakat yüzüm tepki verdi :(). Maddi açıdan düzenli olarak kullanamayacağımız bir ürün. Denemek için de tek seferlik 30 lira vermem(45 lira normal fiyatı). Ama cildi benim kadar hassas olmayan ve bütçesi olanların haftada en az 2-3 defa maske kullanması yararına olur. Bu noktada yine dönüyoruz en baştaki cilt bakımı çevirisine^^ hala okumadıysanız buyurun buradan okuyabilirsiniz.

600166_507939035907810_1803574058_n

Nem ve Yoğun Nem Maskesi olmak üzere ikiye ayrılıyor maskelerimiz. Bunlar tek kullanımlık kağıt/havlu maskeler.

Resimde üst tarafta gördükleriniz Nem Maskesi, alt taraftakiler de Yoğun Nem Maskesi oluyor^^

İçerikleri çok güzel.

Nem maskelerinden bazıları; yosun, nar, kolojen, Aloe Vera gibi. Bir de salyangoz var. Ama salyangozun kullanımı helal mi henüz düzgün bir cevap bulamadım. En kısa zamanda bir fıkıh hocasına danışacağım.

Yoğun nem maskelerinin bazıları; salatalık, shea butter, kivi, limon, avokado, havuç, muz..

Bu maskelerden daha önceden elimde vardı. Kore’den bir tanıdığımız getirmişti. Normalde makyaj vb. hiçbir şey yapmıyor. Gittikçe bundan alıyorum, çok ferahlatıyor, çok hoşuma gidiyor demişti. Ama ben üşengeçlikten deneyemedim bir türlü 😀 BB kremin yanında gelince deneyeyim dedim.

Benim deneyimim pek hoş olmadı ^^ Genelde yaşadığım bir sorun zaten. Yüzüme koyduktan 5 dk sonra yüzümde yanma hissetmeye başladım. Neyse kalsın dedim. Çıkardığımda göz bölgeme yakın olan şakaklarımda beyaz, ne sivilceye benzeyen ne yağ bezesine benzeyen tuhaf ufak kabarcıklar oldu. Aynı şeyi Etude House Homme Moistful Collagen Cream tester’ında denediğimde de yaşadım ama o erkekler içindi 😀 onda da sürdüğüm yerde 1 adet kabarcık çıktı 😦 Her neyse, bunu maskeye mal etmeyeyim dedim. Ama geçen gün tekrar denedim inatla. Bu kabarcıklar biraz daha büyüdü. Emin olmamakla birlikte maskeden uzak durma kararı aldım. Çünkü The Face Shop’un maskesini de denedim onda da aynı sorun oldu. Yanma hissettim. Kısacası, maskeler benden ırak olsun.

Maskenin iyi tarafı nemlendirmesi gayet güzel.

Ayrıca 2 ayrı arkadaşıma da verdim. Birinin cildi hassas. Ama benim gibi tepki vermedi. İkisi de severek kullandı. Hoşunuza gittiyse benimkileri vereyim dedim, aldılar. Yani hoşlarına gitti 😀

Maskeden de şu ana kadar herhangi bir şikayet almadım. Ama yüzünüzde aşırı bir yanma hissediyorsanız inat etmeyin derim^^ Yarayıp yaramayacağını denemeden anlayamazsınız^^ maskeleri tek tek irdelememiz gerekirse

Yosun Özlü Maske:

1.Normal ve karma ciltler için uygundur.

2.Cildi yeniler ve canlandırır.

3.Denizden gelen mineral ve vitaminlerle cildi besler.

Kolojen Maske:

1.Normal ve karma ciltler için uygundur.

 2.Cilde esneklik kazandırır.
 3.Cildi nemlendirir ve dinlendirir.
Nemlendirici Nar Maskesi:

1.Normal ve karma ciltler için uygundur.

 2.Cildi canlandırır ve yeniler
 3.Cilde esneklik kazandırır ve cildi besler.
Bitkisel Özlü Maske:

1.Normal ve karma ciltler için uygundur.

 2.Cildi dinlendirir.
 3.Cildi nemlendirir ve temizler.
Aloe Vera Özlü Maske:

1.Normal ve karma ciltler için uygundur.

 2.Cildi besler ve nemlendirir.
 3.Hassas ciltleri güçlendirir ve sağlık verir.
——-
Muz Maskesi:

1.Normal ve karma ciltler için uygundur.

 2.Cildi nemlendirir ve esneklik kazandırır.
 3.Bol C vitamini ile cildi besler ve rengini açar,
cildi yumuşatır, kırışıklıkları giderir ve ciltteki sarkmaları önler.
Salatalık Maskesi:

1.Normal ve karma ciltler için uygundur.

 2.Cildi dinlendirir.
 3.İçindeki bol su miktarı ile cildi nemlendirir.
Nar Maskesi:

1.Normal ve karma ciltler için uygundur.

 2.Cildi canlandırır ve yeniler.
 3. Cilde esneklik kazandırır ve cildi besler.
Havuç Maskesi:

1.Normal ve karma ciltler için uygundur.

 2.Ciltteki yaraların giderilmesinde yardımcı olur.
 3.Yorgun ciltleri dinlendirir ve esneklik kazandırır,
bol A vitamini ile cildin yağ ve su oranını dengeler.
Avakado Maskesi:

1.Normal ve karma ciltler için uygundur.

 2.Sıcak, soğuk ve rüzgar gibi dış etkenlerden
yıpranan ciltlere iyi gelir.
 3.Cildi besler ve esneklik kazandırır, içindeki yağ
sayesinde cildin yumuşamasını sağlar ve yaşlanmayı önler.
Limon Maskesi:
1.Yağlı ciltler için uygundur.
2.Cilde yumuşaklık verir ve C vitamini ile cildi besler.

 3.Ciltteki gözenekleri açarak cildin yağ oranını dengeler,
cildin rengini açmaya yardımcı olur.
Shea Butter Maskesi:

1.Kuru ciltler için uygundur.

 2.Cildi besler.
 3.Kuru ve sert ciltlere yoğun ve kalıcı nem sağlar.
—————————-
Hydro Gel Mask:
Üstün filtrasyonlu salyangoz özü ve nemlendirici etkili aloe, ciltte elastiklik kazandıran kollajen jel bileşenleriyle cildinize derinlemesine ulaşmasını sağlar.

Tiara Multi Premium Yüksek Kaliteli BB krem 40 ml PF 50 / PA + + +
CIMG5139
Ürün tanıtımı:Mükemmel tutunma ve uzun süreli kalıcı özelliğiyle cilt lekelerini pürüzsüz ve doğal şekilde kapatan fondötendir. (BB kremdir).
Ultraviyole ışınlarından cildi en iyi şekilde koruyan UV koruma (SPF 50 / PA + + +) işlevinin yanı sıra, kırışıklığı önlemede yardımcı olan Adenozin, cilt rengini açarak şeffaflık veren Niasin maddesini içermesi gibi üç farklı özelliği bir arada bulunduran bir kozmetik ürünüdür.
Doğal ton ve ışıltılı renk tonuyla iki farklı çeşidi bulunan bu ürünün kendi cildinize en uygun tonunu seçerek, cildinizi ultraviyole ışınlarından korunmanızı ve güzelliğinizi en üst düzeye çıkarmanızı sağlar.

-Güneş Koruması
-Kırışıklık karşıtı
-Beyazlatma
-Nemlendirme

Kullanımı: Rutin cilt bakımından sonra (cildi temizleyin, nemlendirici sürün ^^). Ardından göz bölgesi hariç tüm yüzünüze güzelce yedirin.
CIMG5135
Kremin göz bölgesine neden uygulanmadığını bilmiyorum. Ben sürüyorum xD en azından yüzüme sürdükten sonra elimde kalanları hafiften göz kapaklarıma da sürüyorum bazen.
Kapatıcılığı çok iyi. Su gibi değil. Diğer BB kremlerle karşılaştırmam gerekirse yapı açısından TheFaceShop’ın Collagen BB krem’ine benziyor. CC kremim bundan daha sıvı ve daha çok kullanıyorum mecburen. Tiara’nın ömrü daha uzun olacak gibi gözüküyor.
Kışın yüzüm epey kötü olmuştu. Çenem ve burnum soğuktan dolayı tahriş olmuştu. Canım acıyordu ve Tiara beni kurtardı ^^ Yüzümde yanma yapmıyor, sürünce yok gibi hissetmiyorsunuz. Kullanan herkesin söylediği şey; yüzümde yok gibi. Ben cc krem de kullandığım için karşılaştırırsam; eh biraz var gibi diyebilirim^^ Fakat çok hafif. Ayrıca kalıcı.
Sürdükten sonra cildimi hem nemlendirdi hem de yağlanma sorunum düzeldi (CC kremin de etkisi var ama cc kremi kullanmaya 3-4 ay sonra başladım). Cildimi düzeltmeye başlayan BB krem oldu. Şakakarımda sivilce izlerim vardı, bir tarafı tamamen yok oldu. Diğer tarafın rengi açıldı ve öyle kaldı. Geçecek mi bilmiyorum 😀
Ayrıca çenemde sivilce çıktığında da sürüyorum. Daha çabuk iyileştiriyor. Hemen geçirmese de.
Koruma faktörü çok yüksek. SPF 50 PA+++. Bu değerlerde BB veya CC krem yok, olsa da fiyat direkt çıkıyor. BB ve CC kremlerin geneli SPF 30 veya 20 oluyor. 10 olanlarında fiyat daha da düşüyor.

Tiara aynı zamanda Türkiye’de kapatıcılığı en yüksek olan marka.
Gramaj/Kapatıcılık/Kalite/Koruyucu ve en önemlisi fiyat olarak Tiara Çok uygun.

Uzun süre kullanırsanız, cildinizi çok iyi temizlemeniz gerekiyor. Çünkü her BB krem gibi yağlandırma yapabilir.

İronik bir şekilde, yaz aylarında daha hafif bir yapısı olduğu için Nature Republic’in CC kremini kullanıyorum (SPF 30). Ama Yaza geçmeden önce yeterli olmuyordu CC krem+BB krem kullanıyordum. Kışın da Tiara’yı kullanmaya devam edeceğim inşallah, her ne kadar güneş için koruyuculuğu daha yüksek olsa da 😀

İlk 3-4 gün kullandığınızda bile cildinizdeki yumuşaklığı, düzelmeyi farkedeceğinizi düşünüyorum.

Ayrıca cilt tonum da epey açıldı. Zaten benim tonum “aa sen aslında beyaz tenliymişsin” denilen buğday ten. Şu anda açık tende sabitlendim 😀

Her cilt tipi için uygun. Light ve Medium seçenekleri var. Medium aşırı koyu. Sakın esmerim diye almayın. İyice koyu esmerseniz alabilirsiniz ama Light da cildinize uyum sağlayacaktır diye düşünüyorum. Light, garip bir şekilde açık tenden koyu tene kadar her cilt rengine uyum sağlıyor. Fakat cildiniz beyaz ötesi bir beyazsa, düz beyazsa önermem^^ Ama yüzünüz sivilce izleri doluysa, kırmızı sivilceler varsa onları en iyi bu kapatır diye düşünüyorum. Kısacası bu durumda bir denemeniz gerekiyor. Ve ekliyorum; keşke ulaşıp denenebilecek testerları olsa 😦

Sevdiğim: Yüksek kapatıcılığı, dokusu. Aloe Vera kokusu var. Herkesin çok hoşuna gidiyor, benim için tahammül edilebilir ve rahatsız edici değil. Kokusuz olsa sevinirdim ama^^ Kışı göğüslemek için harika. Cilt rengimi de açtı. Sivilce izlerime yardımcı oluyor.

Sevmediğim: Yaz aylarında yağlı cildimi biraz daha yağlandırdı. Yaklaşık 2 haftadır kullanma gereği duymuyorum. Ama bunu sevmediğim özellik olarak yazmam gerekir mi bilmiyorum. Neyse boş kalmasın 😀

Bir daha alır mıyım?: Alırım. Ama elimde 2 tüp var. Tester gibi de kullanıyorum arkadaşlara ama hala dolular. En az gelecek senenin ortalarına kadar da bitmez diye düşünüyorum.

Kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum^^

Reklamlar

Tiara: Multi Premium Yüksek Kaliteli BB Krem ve maskeleri” üzerine 13 yorum

 1. Burcu dedi ki:

  bende aldım kullanıyorum gayette memnunum 🙂 kapatılık ve olanıda iyleştirme özelliğini bende tadıyorum çevremdende duyuyorum 🙂 napcam diye düşünürken gerçekten süper oldu bu ^^ ilk defa bb krem kullanıyorum önceden fondoteni tercih ederdim türkiyede satılan bb kremlerden hoşlanmadım kalıp gibi duruyor bir arkadaşımda görmüştüm ^^ herkese şiddetle tavsiye ederim. bende göz çevreme uyguluyorum altlarına üstüne değil 🙂 ben esmerim medium aldım cuk oturdu koyu fln gelmedi demek ki baya esmermişim ben 0_o ama lightınıda denemk istiyorum bakalım o nasıl olcak bana uymazsa ablama veririm sanırım 😀 o beyazdır benım aksime elinde varsa istiyorum :))

  • shoujokuin dedi ki:

   aslında bu ten rengi olayı çok ilginç. herkesin beyaz bildiği insanlara koyu oluyor, koyu bilinen insanlara da açık oluyor. Genellemek zor aslında. denenip alınması lazım 😀
   Bir de medium yaz aylarına daha uygun. Ve ışıltılı bir rengi var. Light mat, medium ışıltılı hafiften 😀
   beğenmene çok sevindim^^ Light elimde bolca mevcut xD

 2. rümeysa dedi ki:

  bnde bu bb kremi istiyorumda nasıl sipariş vericem fiyatları ne kadar ayriyetten yanında cc kremde almak istiyorum

 3. Hacer dedi ki:

  Merhaba ben de geçenlerde missha dan signature real complete bb cream spf 25/pa ++ 23 numara aldım. Galiba cildime biraz koyu geldi. Eğer bu yazıyı daha erken görmüş olsaydım Tiara ‘ yı deneyebilirdim. Bu benim ilk bb krem deneyimim olacak. Bakalım benim cildimde nasıl etkileri olacak???

  • shoujokuin dedi ki:

   Türkiye geneli için 21 ideal zaten missha’da.
   Geçende çok beyaz tenli bir arkadaşım 13 ü aldı. Ben buğday-beyaz tenliyim. Kendimde denedim açık gelmedi bana. 21i de 13ü de rahatlıkla kullanabilirim ton olarak.
   ama 23 ü sanırım esmer tenliler için ideal.

 4. Fehmiye Çavuşoğlu dedi ki:

  Ben esmerim, ama tiara bb kremim light(açık renk). Kuins Store logo tasarım yarışmasında çek kazanip, elinizdeki ürünlerden almıştım, renk seçeneği yoktu. Light olmasi beni başta korkutmustu ama koyu tenime gayet iyi oldu. Hatta makyaj malzemelerime ortak olan bembeyaz annemin ten rengine bile uyum sağladı. BB kremin güzelliği bu olsa gerek. 🙂 Thé Saem adlı farklı bir markasının BB kremini de kullanıyorum, o daha doğal görünüyor. Yani Tiara biraz daha yoğun, belirgin. Ancak fondaten kadar da degil tabi. 🙂 Yağlı görünme konusunda, yazın her türlüsü yağlı görünüyor kremlerin o yüzden sorun degil; ki zaten yazın uzmanlar özellikle güneşe çıkarken-gunduz makyajı önermiyor; bb krem zaten yağlı, bu yüzden yazın suratıniz sivilce tarlasına dönebilir; diğer benzer ürünlerde de. Ayrıyetten özellikleri de gayet iyi. Almak isteyenler tereddüt etmesinler.. ^^

 5. NeslihanSolmaz dedi ki:

  Bu ürünü sizin sayenizde tanıdım ve çok çok teşekkür ederim. Çok memnunum. Kapatıcılığı iyi. Ten rengime uygun. Zaten kendisi uyum sağlıyor cilde 🙂 Benim için rahatsız eden bir kokusu yok. Kokuya çok takıntılıyım çünkü 🙂 Ve en önemlisi bence doğal duruyor. UV ışınlarından koruyor olması da çok güzel. Ben genelde, yine sizden aldığım innisfree green tea pure cleansing foam temizleyiciyle yüzümü temizledikten sonra kullanıyorum. Belki ciltten cilde fark edebilir ama böyle yapınca yüzüm daha pürüzsüz oluyor. Bir de yine kullanmadan önce yüzümü nemlendiriyorum. Bir süre bekleyip BB kremi öyle sürüyorum. Bu şekilde benim cildim açısından gayet iyi duruyor. His olarakta öz güvenimi arttırdı 🙂 Bu aralar çok ihtiyacım olan şeylerden biri de buydu 🙂 Sizin tabirinizle bir daha alır mıyım? Evet alırım 🙂

 6. Kartanesi❤️❤️❤️ dedi ki:

  Tiarayı nereden temin edicem yardım eder misiniz her yerde satılıyor mu🙏🏼🙏🏼🙏🏼

 7. Kartanesi❤️❤️❤️ dedi ki:

  Ben elazığdayım nette net bişi göremedim ama almak istiyorum inşaallah Yanıt verirsiniz

 8. Gülden dedi ki:

  Cevap verirmisiniz bilmiyorum umarım görürsünüz bende tiara bb kremi almayı düşünüyorum internette gördüm sipariş versem ama guvenemiyorum ne önerirsiniz başka nerden alabiliriz. Ben buğday tenliyim civilce izleri ve güneş lekelerim var tam benlik lütfen yardımcı olun

  • shoujokuin dedi ki:

   internet satışı yapan yerler korsan yerler gibi. firma kimin sattığına ulaşamamış. çünkü internet üzerinden satılması istenilmiyor. salon ürünü olarak pazarlandığı için^^ yani sipariş verirsiniz gelir mi bilmiyorum.
   snsfansub@hotmail.com mail adresime cilt sorunlarınızı yazarak msj atarsanız yardımcı olmaya çalışırım ^^

 9. SEREN dedi ki:

  Merhaba bunu 2013 yılında yayınlamışsın sanırım şimdi denk geldi ve okudum Tiara gold markasını yaklaşık 2-3 yıldır kullanıyorum ve gerçekten özellikle kış aylarında çok memnun kaldığım bir ürün. Benim yağlanmaya müsait karma bir cilt yapım var ve durum böyle olunca yazın bende de yağlanma yapıyor. Hassas bir cildim var ve yüzüme bir ürün kulandığımda eğer iyi değilse sivilce yapar ama bu ürün gerçekten öyle bir probleme yol açmadı aksine gözeneklerimde küçülme bile yaptı. Eğer drugstore bir fondöten alınacağına bu markanın bb kreminin kullanılması mantığındayım yani en azından ben öyle yapıyorum. Tabi bu aralar üniversite mezuniyetim gibi önemli günlerim yaklaştığı için sağlam bir fondöten arayışındayım özellikle t bölgemin yağlanmasıyla savaşan estee lauder double wear ve lancome teint idole ultra 24h arasında gidip geliyorum 😀 Bu arada Tiara gold bb nasıl sahip oldum annem güzellik ve cilt bakım uzmanı ve bu firmayla birlikte çalışıyor inanılmaz tatlı koreli arkadaşı var annemin aynı zamanda bu firmanın yetkilisi türk adı Şelale ve kore hayranı bir insan olunca birbirimizi ayrı bir seviyoruz 😀 sadece bb kremi değiş ınno-cell pure cleansing pack oksijen temizleme ürününü kullanıyorum jel şeklinde ve kendiliğinden köpürüyor en ufak makyaj kalıntısını bile çıkaran yağlanmanızı dengeleyen gözenekleri sıkılaştıran sivilceniz varsa da tedavi edebilen bir ürün hala kullanıyorum tavsiye ederim :))elinizdeki maskelerden bende de vardı salatalık olan yaramadı diyebilirim ama limon mükemmel sanırım o da yağlı cilt tipine birebir olduğu içindir bide havuç gerçekten iyi gelmişti bazı sivilce kızarıkları için birebir :))

 10. SEREN dedi ki:

  Ek olarak yazamadan edemedim çünkü gerçekten çok şey borçlu olduğum bi ürün daha var o da the SAEM buna neden bu kadar çok şey borçluyum çünkü geçen sene tam bu aylarda yüzüm inanılmaz kötü oldu yani en son yüzümdeki bu sivilceleri ergenliğimde görmüştüm 😀 bu markanın akne kontrol setini kullandım ama gerçekten düzenli kullanmanız gerekiyor 3 aşama şeklinde olan ürünleri var yani içinde acne control toner ,cream , dark solution ve red solution var. Creamı inanılmaz güzel yağ oranını dengeliyor. red solutions çıkan sivilcelerin üstüne sürüyosun ertesi günü uyandığında sivilcenin ne derece iyileştiğini bide gözünüzle görün yani 😀 dark solution da slikonumsu krem yapıda ve kızarıklık varsa onların üstüne sürüyorsun güzel ama bilemedim hani kararsızım gereği pek yok gibi hani ama diğerli gerçekten güzel 😀 cidden objektif yorumlar yapabilirim 😀 kore hayranı olan chingu larıma annyeong 😀

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s