Skindom Kael 28: Sensetive Skinewal Strawberry Kağıt Yüz Maskesi

EXPO kapsamında, Sultanahmet’te açılan İpek Yolu standlarında çeşitli Kore kozmetik ürünleri satılmakta. Bunlardan biri de Kael 28.

Bu markayı internette ne kadar aradıysam da bulamadım. Alırken de markayı hiç duymadığımı söyledim fakat “Kore’deki tüm gençler bunu kullanıyor”muş =) 

Kozmetik yasağı korkusuyla Innisfree Temizleme köpüğüm henüz bitmese de hemen kendime buradan yeni bir temizleme köpüğü aldım. Kullanınca yorumlarımı yazacağım.

Arkadaşım buradan 10 tane yüz maskesi aldı. Birini de sağolsun hediye etti. Atladım hemen bu benim diye ^.^ 

Maskelerin fiyatına gelirsek, tanesi 5 lira, 10 tanesi 40 lira. Fiyatı bu tarz maskelere göre gayet uygun.

Ürün tanıtımını yazamayacağım. Çünkü tüm yazılar Korece. Benim kullandığım çilekli idi. Bu tarz maskeleri ben kullanamıyorum yüzümü yakıyor ve sonrasında hiç geçmeyen ufak minik kabarcıklar çıkıyor. Yine de riske edip çilekliyi kullandım. Çilek= C vitamini= beyazlama. 

Bir de arılı vardı. Arının iğnesinden elde edilen bir şeylerle yapılıyor sanırım. Asıl denemek istediğim o. Yetişebilirsem bir tane de ondan almak istiyorum. 

Standları bu cumaya kadar açık. Ama ürünleri bitirirlerse daha erken gidebilirler.

Görsel

Kullanımı: Kullanımını Kore Cilt bakımına giriş çevirimde bahsetmiştim. Oradan aynen kopyalıyorum^^

“Tonik kullandıktan sonra, kağıt/hydro jel maske kullanabilirsiniz. Kore yüz maskelerinden burada bashetmiştim (Ç.N: Blogtaki başka bir yazı. Genel olarak, tek kullanımlık kağıt yüz maskelerinden bahsediyor: Maskelerin pek çok çeşidi var. Bazıları nemlendirme, bazıları gözenekleri küçültmeye, bazıları cilt sorunlarına, bazıları ise cildi aydınlatmaya yönelik. Peki işe yarıyorlar mı?.. Eh sayılır. Buradaki hocalarıma göre (Ç.N: Kore’de yaşıyor) yüz maskesini haftada 5-7 defa kullanmak gerekiyor. Ben haftada 1-2 defa kullanıyorum. Hepsi de yüzlerini temiz ve canlı tuttuğunu söylüyor (hepsinin de cildi gerçekten öyle). O yüzden belki de ben sonuç almak için yeteri kadar kullanmıyor olabilirim. Fakat gerçekten hoş hissettiriyorlar! Uzun bir günün ardından maskemi kullanıyorum ve tazelenmiş hissediyorum!
Maskeyi yüzünüzde 15-20 dk bekletin. Kaldırdıktan sonra yüzünüzde maskeden kalan nemi/kremi yüzünüze yedirin ve bırakın cildiniz parlasın! Maskeyi yapmanın en iyi zamanı duştan veya tonik kullandıktan sonradır.)”

Görsel

Maskeyi 20-30 dk arası bekletmek gerekiyordu ama benim yüzüm yandığı için 15 dk kadar beklettim. Çıkardıktan sonra yüzümde kabarcık oluşmamıştı ve ten rengimde hafif bir beyazlama oldu. Düzenli kullanımda bu etkinin artacağını düşünüyorum. Çıkardıktan sonra yüzümüzü yıkamadan önce parmaklarımızla hafif vuruşlar yapıyoruz ki nemi daha iyi alsın yüzümüz. 

Maskeyi çıkardıktan 1-2 dk sonra da yüzümü yıkadım. Son derece yumuşak bir cildim oldu. Cildim normalde de yumuşak, o yüzden pamuk gibi oldu demeliyim sanırım 😀 

Sabah kalktığımda da yüzümde pis bir yağ tabakası yoktu. Pamukluğu da az çok devam ediyordu. Ve çıkardıktan sonra gerçekten yüzüm dinlenmiş hissettim. Ki yüzümde yanma hissi hissetmeme rağmen. Diğer kullananların çok daha memnun kalacağından eminim. 

Bu arada, bu yanma hissi bana özel bir durum. Cildi hassas başka 4-5 kişide daha denetip yorumlarını aldım. Hepsi de öyle bir şey hissetmediklerini ve ürünü sevdiklerini söylediler.

Arkadaşlarıma Tiara’nın maskelerinden hediye etmiştim. Onların yorumları da güzeldi. Bir tanesinin yüzünde kızarıklar varmış o geçmiş vs.. bu tarz yorumlar aldım.

Kağıt maskeler genellikle hafife alınıyor. Ama imkanınız varsa mutlaka kullanım listenize eklemeniz gereken ürünlerden ^^

Sevdiğim: Yüzümde yanma hissi hissetmeme rağmen kabarcık vs çıkartmamış olması. Ardından bıraktığı yumuşacık cilt.

Sevmediğim: Bu maskelerin genel olarak fiyatını sevmiyorum 😀 Ayrıca gönül isterdi ki yüzümde hiç yanma hissi oluşturmamış olsun.

Bir daha alır mıyım?: Ayda veya 2 ayda 1 kullanmayı isterim. Ama zaten cuma gününe kadar gidecekler ve benim 10 tane maske alacak durumum yok şu an^^ Yine de maske alma imkanım ve niyetim olsa, evet bu markanınkini tercih ederdim. Daha önce 1-2 markanın daha denemiştim çünkü. İçlerinde bana en uygunu bu oldu.

 

Not/Düzenleme: Bugün yine gittim ve maske aldım^^ Biri arılı 😀 Her neyse, kael 28’i internette aradığımı ve bulamadığımı söyledim. Bulamazsın çünkü markamız “Skindom” dedi 😀 Ayrıca normalde ürünleri çok pahalı. Won olarak fiyatlarının olduğu kataloglara bakabilirsiniz. Ama fuarda neredeyse %50 indirimli. Almak isteyenler için yarın son gün^^

Reklamlar

Skindom Kael 28: Sensetive Skinewal Strawberry Kağıt Yüz Maskesi” üzerine bir yorum

  1. Rumeysa dedi ki:

    2013 yılında bende almıştım bu maskelerden. Fakat yüzüm yağlı bir yapı da olmasına rağmen her şey alerji yapıyor bende. Tabii bunda da aynı şey geçerli oldu. Yüzüm kabardı kıpkırmızı bir şekilde 2 gün boyunca gezdim. Bende 1 adet almıştım ve hala dün gibi aklımda arkadaşlarıma teker teker dağıtmıştım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s