Türkiye’deki Kore ve Asya Kozmetik Satışı Yapan Firmalar Listesi

Merhabalar^^ Bloguma giren sevgili ziyaretçileriminden sık sık aldığım bir soru bu; Kore kozmetik ürünlerini nereden bulabiliriz?

Blog’u açtığım zaman neredeyse hiç yoktu. Ama şimdi bir kaç markanın ismini sayabiliyoruz çok şükür ❤
Bu zaman boyunca sizlere sadece Türkiye satışı yapılan ürünler için adres gösterdim. Yurtdışı alışverişi konusundaki sorularınızı kasıtlı olarak boş bıraktım.
ÇÜNKÜ; Türkiye’de kozmetik ürünü satışı gerçekten problemli. Aslında bu tüketicinin hem lehine hem de aleyhine bir şey. İçeriğinin incelenmesi vs bunlar tüketicinin lehine olan hoş şeyler. Diğer bir yandan çok fazla prosedür var, çok fazla zaman, emek ve maddiyat isteyen bir süreç bu. Haliyle sonuç da maddi olarak tüketiciye yansıyor.

Yurtdışı alışverişi için yön göstermek istemememin sebebi ise resmi olarak çalışan firmaların önünü kesmek istemememdi. Benim gözümde bir satış bir satıştır. Zaten Kore kozmetiğini şunun şurasında kaç kişi biliyor ki?
Kendim de ürün satışı yaparken, burada olmayan markaları getirmeye özen gösterdim hep. Çünkü burada tanıtımı yapılan, üzerinde çalışılan bir markanın ürününü 3 kuruş ucuza satarak üstüne konmak bence etik değil. Söz gelimi, M marka bb krem için, kendi Türkiye sitesinin linkini verip de “burada 100 lira, ben 70e satıyorum” gibi rezillikler de gördüm. Bari üzerinde emek olan sayfanın linkini verme.
Aradaki fark, bütçem için çok uçuk değilse aradığım ürünün önce Türkiye sitelerine bakarım ve bu sitelerden almaya çalışırım hep. “Kore kozmetiği, Kore kozmetiği” diyoruz ya; Bu ürünlerin Türkiye’de çoğalması bizim elimizde.

Aşağıda satış yapan siteleri alfabetik olarak dizmeye çalıştım. Bilmediğim başka firmalar varsa yorum kısmına bırakabilirsiniz. İnceledikten sonra linki eklerim ^^

A-

B-

C-

D-

E-

F-

G-

H-
hanASYA: http://www.hanasya.com; Sahibi olduğum alışveriş sitesi. Şu anda G-Dragon, SHINee gibi kpop yüzlerinin tanıtımını yaptığı the Saem markasının satışı mevcut. Facebook sayfası mevcut.

Holika Holika: http://www.holikaholika.com.tr/ ; web sitesi yapım aşamasında. Ankara’da bir AVM’de şubeleri var. Instagram ve facebook sayfaları mevcut.

I-

J-

K-

L-
limonian: https://limonian.com/; Kore’de çok tutulan, ancak reklam yapmadığı için adı az duyulan kaliteli ürünleri yurtdışına ulaştırıyorlar. İstanbul Perpa’da ürünleri denyebileceğiniz ofisleri mevcut. Instagram hesabı mevcut.

M-
Missha: http://missha.com.tr/; Ankara’da bir AVM’de şubeleri var. Instagram ve facebook sayfaları mevcut.

N-

O-

P-

R-

S-
Skin79: http://www.skin79.com.tr/; BB kremleri ile meşhur marka. Facebook hesabı mevcut.

T-
The Face Shop; http://www.thefaceshopturkiye.com/; Zamanında Kim Hyun Yung’un yüzü olduğu marka. Facebook sayfası mevcut.

U-

V/W-

Y-

Z-

Reklamlar

Türkiye’deki Kore ve Asya Kozmetik Satışı Yapan Firmalar Listesi” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s