Skin79: Diamond The Prestige BB Krem/Mini Boy

Bu yazıyı yazayım derken çok nostaljik oldum. Zira bu benim aldığım ilk BB kremlerdendir. Uzun süre hem yorum yazayım diye, hem de bitmesin, özel günlerde kullanayım diye gözüm gibi baktım.

Elimdeki ürün miniboy. Aslında şu setten aşırmıştım; http://skin79.com.tr/urunDetay/BB-Miniatur-Set-(Black)-(5gr-x-4PCS)-113.html

Ki bence bu set gerçekten skin79’un müşterilerine bir armağanı. Skin79 bb kremleri ile meşhur bir marka. Birini alınca diğerinde gözümüz kalmasın, hepsini rahat rahat deneyelim diye böyle bir set oluşturmuşlar.

Skin79: Diamond The Prestige BB Krem; benim severek kullandığım bir bb krem oldu.

Ürün Tanıtımı, Kullanımı ve satın almak için linki inceleyebilirsiniz. Güzelce yazmışlar ^^
http://skin79.com.tr/urunDetay/Diamond-BB-Krem-13.html

20150915_164547

Yorumlarıma gelirsek. Çok koyu leke ve izleriniz varsa, kapatma konusunda başarısız. Büyük gözenekler ve yine iri siyah noktalarınız varsa kapatma konusunda yine çok başarılı değil. Amma ve lakin, cilt tonunu eşit gösteriyor, bebeksi bir cilt veriyor, ışıltı/matlık oranı çok dengeli. Yani izleri çok mükemmel kapamasa da hafifletiyor ve eşit bir cilt tonu sağlıyor ki bence kafi. Beyazlatma konusunda da oldukça başarılı. Ortalama 1 hafta kullanım sonucunda yüzünüzün renk tonunun eşitlenmeye başladığını, cildinizin açıldığını gözlerinizle görebilirisiniz.
Bu kremi gözeneklerim temizken de kullandım. O zaman çok daha güzel duruyor tabii ki.
Kremi sürdüğünüzde yüzünüzde krem var mı yok mu anlamak çok güç. Pek çok bb krem kullandım, denedim. Bu krem onların arasında ciltle bütünleşme konusunda benim için ilk sıralarda.
Tonu, özellikle yaz aylarında güneşte karardıktan sonra biraz açık gelebiliyor. Ama kullandıkça zaten beyazladığım için çok da sorun olmadı. Zaten küçücük krem. Ama ben onu çok ekonomik kullandım 😀 Sanırım her gün sürmeyle bir ufak tüpü en çabuk 1 ayda bitirirsiniz. Ben sürekli üst üste kullanmadığım için kesin bir zaman veremeyeceğim. Özel günlerde kullanmaya çalıştım hep çünkü^^
Bu arada şöyle de bir sorun var, kremin kalıcılığı en fazla 3-4 saat arası. Yani sabah sürüp çıktığımda öğlene kalmıyor bile.
Son olarak, cildi gerçekten yumoş yumoş yapıyor. Her bb krem bunu sağlamıyor.
Bu arada deneme resmi çektim ama çok korkunç oldu. Yeni evimizde düzgün ışık yok. Her yer spot ışığı. Bu yüzden resim çekemiyorum. En düzgün bunlar çıkmış. Neyse, en sorunlu bölge olan burnumda denedim. Bir de tatil dönüşü olduğu için gözeneklerim dolmuştu. Yani en kötü ciltte nasıl duruyor onu görürsünüz hiç olmadı 😛 Bütün olarak süper duruyor tabii ki ama tüm yüzümü koyacak halim yok. Neyse, kısaca korkmayın 😀 buyurun resim;
20150915_165724

Bana genellikle Skin79’un tonunu nasıl seçeceğim? diye sorular geliyor. İnanın bilmiyorum. Sitesine baktım. Alt kısımdaki tablolarda ton belirtilmiş ama hepsi birbirine benziyor sanki.
Bir ara, yabancı bir blogda “ton olarak ayrılmadığını, vücut ısısına göre rengini aldığını” okumuştum. Ama sonra bulamadım o yazıyı. Eğer öyleyse, seçerken tondan ziyade ne istediğinizi düşünerek seçmeniz gerekecektir. O konuda yönlendirmeler var çünkü. Mesela porselen görünüm mü, ıslak bir bitiriş mi, mat bir bitiriş mi vs vs… şeklinde.

Sevdiğim: Tonunun uyumu, beyazlatma etkisinin çabukluğu (ton eşitliği), ciltte gerçekten yokmuş gibi durması, cildimi yumuşatması. Yapısının hafifliğine karşın az bir miktarın yeterli olması. Ki bu yapıdaki diğer BB kremlerde iki katını kullanıyorum hep.

Ayrıca herkesin istediği özelliklerden en az 1-2sini bünyesinde barındırdığı için herkesin bir tarafından seveceğini düşünüyorum. İlk defa bb krem deneyecek olanlara genellikle önerdiğim bir markadır. Çünkü bb krem kullandıkça “aa bana şu lazım, şu da olsa iyi olur” diyorsunuz ve kendi zevkinizi oluşturmaya başlıyorsunuz.

Sevmediğim: SPF çok düşük. 25 SPF güneş koruma özelliği var. Çok fazla kalıcı değil. Benim tempomda 2 saat falan etkili biçimde kalıyor. Bazen 1.5 saat. Ama sakin günlerde 3 saate kadar güzel güzel duruyor. Bu kadar az kalıcılığa rağmen çabuk yağlandırıyor. Yağ içinde kalmıyorum ama 3-4 saat sonra yüzümü muhakkak yıkamak durumunda hissediyorum. Zaten yıkarım normalde de tutmam o kadar ama işim gücüm olduğunda, vakit bulamadığımda insanların karşısına yağ içinde çıkmak istemiyorum.

Bir daha alır mıyım?: Büyük boy almam. Çünkü taşıması benim için problem olur. Bir sürü BB kremim var. Olmasaydı alırdım. Ama en yakın fırsatta şu küçük boy setten almak istiyorum. Dışarıda pratik oluyor. Ve bu sene bütün ömrüm dışarıda geçecek gibi yine T_T

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s